امروز جمعه 26 مرداد 1397

طرح اسکان مسافران تابستانی در سراهای دانشجویی (خوابگاه ها)

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: طرح اسکان مسافران تابستانی در سراهای دانشجویی ( خوابگاه‌ها) از 11 مرداد ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ذوالفقار یزدان مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای تسهیل مسافرت های تابستانی دانشجویان، همکاران محترم دانشگاهی و خانواده محترم ایشان و استفاده بهینه از سراهای دانشجویی در ایام تعطیلات تابستانی، طرح آزمایشی اسکان مسافران تابستانی در سراهای دانشجویی با اولویت دانشگاهیان، دانشجویان و خانواده محترم آنان از روز پنج شنبه 11 مرداد ماه آغاز می شود.

وی افزود: دانشجویان و دانشگاهیان می توانند از طریق مراجعه به سامانه sara.swf.ir و انتخاب شهرهای اقامتی موجود در سامانه و گذراندن فرایند مربوطه، به صورت اینترنتی رزرو اتاق را انجام داده و از طریق درگاه بانکی موجود مبلغ اجاره بها را واریز و به صورت آنلاین معرفی نامه مربوطه را جهت ارائه به اماکن اقامتی دریافت نمایند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان این مطلب که حدود 21 دانشگاه در نقاط مختلف کشور آمادگی خود را جهت شرکت در این طرح اعلام نموده اند افزود: دانشگاه های شرکت کننده حدود 30 بلوک از جمله سراها، استادسراها و مهمانسراهای موجود در دانشگاه ها را جهت اسکان مهمانان تابستانی تجهیز نموده اند و تمهیدات لازم را جهت اسکان این عزیزان اندیشیده اند.

یزدان مهر اضافه کرد: مدت اجرای این طرح 40 روز است و پذیرش و اسکان مسافران از روز پنج شنبه 11 مرداد آغاز می شود.

 وی در ادامه افزود ظرفیت پذیرش مهمانان در زمان اجرای این طرح مجموعاً بالغ بر 60 هزار نفر شب تخمین زده می شود.

مشاور وزیر و رییس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: به جهت رعایت حال دانشگاهیان سعی شده است اجاره بهاء در حداقل میزان محاسبه شده و مبلغ اجاره بها به ازای هرنفر تخت روزانه از 000/80 ریال تا 000/250 ریال متناسب با امکانات رفاهی تعیین شده است.

یزدان مهر ابراز امیدواری کرد: با استقبال عمومی از این طرح در سال های آینده شاهد افزایش تعداد دانشگاه های شرکت کننده و همچنین بالا رفتن ظرفیت اسکان مسافران خواهیم بود.

منبع خبر : www.swf.ir